Втора Недела по Педесетница и Иванден во Сиденхам

218

На 07.07.2024 кога Црквата ја празнува втората недела по Педесетница и празникот Раѓање на Светиот Јован Крстител, во соборниот храм „Рождество на Пресвета Богородица“ во Сиденхам беше богослужена Света и Божествена литургија. Богослужеше: ереј Александар Николовски.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНедела на Сите Светии во Футскрај, Мелбурн
Next articleВтора Недела по Педесетница и Иванден во Престон