Велика Сабота – Вечерна со Света Василиева Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам

741

На 27 април, 2019 година, на Велика Сабота, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше Вечерна богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleВелика Сабота – Вечерна со Света Василиева Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleВоскресение Христово во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингваел