Собор на Архангел Михаил во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1478

На 21 ноември, 2017 година, на празникот Собор на Архангел Михаил, кога се празнува и споменот на светиот Ангел Лерински, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСобор на Свети Архангел Михаил во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт