Света Литургија црквата Свети Илија во Футскрај (28-ма Недела по Педесетница)

1125

На 9 декември, 2018 година, кога се празнува споменот на преподобниот Алимпиј Столпник, преподобниот Стилијан Пафлагониски и споменот на обновувањето на храмот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (28-ма Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија црквата Свети Никола во Перт (28-ма Недела по Педесетница)