Света Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (19 Недела по Педесетница)

954

На 7 октомври, 2018 година, во 19-тата Недела по Педесетница, кога се празнува Соборот на Сите македонски Светители и првомаченичката и рамноапостолна Текла, во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (19 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (19 Недела по Педесетница)