Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Шеста Недела по Велигден)

951

На 13 мај, 2018 година, во Шестата Недела по Велигден – на Слепиот, кога се празнува споменот на светиот апостол Јаков и на светиот Игнатиј Брјанчанинов, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Шеста Недела по Велигден)
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Шеста Недела по Велигден)