Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела на Самарјанката)

1457

На 6 мај, 2018 година, во Петтата Недела по Велигден (На Самарјанката), кога црквата го празнува споменот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела на Самарјанката)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Самарјанката)