Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (30-та Недела по Педесетница)

931

На 23 декември, 2018 година, во 30-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Мина, Ермоген и Евграф, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (30-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул