Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста (17-та Недела по Педесетница)

1091

На 23 септември, 2018 година, во 17-тата Недела по Педестница, во Неделата пред Воздвижението на Чесниот и Животворен Крст, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (17-та Недела по Педесетница)
Next articleПразникот Крстовден во црквата Свети Илија во Футскрај