Света Литургија во манастирот Донибрук (21 Недела по Педесетница)

1802

На 29 октомври 2017 година, во 21-та Недела седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светите отци на 7-от вселенски собор и на светиот маченик Лонгин Стотник, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article21 Недела по Педесетница – Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleОписот на Исус Христос од управникот Публиј Лентул до римскиот Цезар