Света Литургија во манастирот Донибрук (28-ма Недела по Педесетница)

1543

На 17 декември, 2017 година, во 28-мата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Варвара и на преподобниот Јован Дамаскин, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (28-ма Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (28-ма Недела по Педесетница)