Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1487

На 21 Јули 2017 година, кога се празнува споменот на светиот велико-маченик Прокопиј, светиот Прокопиј Јуродив и преподобниот Теофил Мироточив, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

  

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј
Next articleГостување на Митрополитот Петар во „Само вистина“ 21.07.2017 на Канал 5 ТВ (Видео)