Недела на Света Марија Египетска – Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон

1402

На 25 март, 2018 година, во Петтата недела од Великиот Пост, посветена на светата Марија Египетска, кога се празнува и споменот на светите Григориј Богослов и Симеон Нов Богослов, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНедела на Света Марија Египетска – Света Литургија во манастирот Донибрук
Next articleНедела на Света Марија Египетска – Света Литургија во црквата Света Никола во Перт