Вознесение Христово – Спасовден во црквата Свети Илија во Футскрај

1201

На 17 мај, 2018 година, на празникот Вознесение на нашиот Господ Исус Христос, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВознесение Христово – Спасовден во Соборната црква во Сиденхам
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук